Zapamiętaj|Zapomniałem Hasła

Zaloguj się: facebook google

Dragon Knight >Przewodnik

Przewodnik

Siła Bitewna

2015/11/13

SIŁA BITEWNA


BOHATEROWIE: 

Każdy bohater posiada dany kolor oraz lość gwiazd – są to wskaźniki jego mocy. Kolory w kolejności od najsłabszego do najsilniejszego to: biały -> zielony -> niebieski -> fioletowy -> pomarańczowy -> czerwony. Aby dokonać Ulepszenia, czyli zmiany w kolejny kolor, należy spełnić podane wymagania co do ilości poziomów, zebranych materiałów i posiadanych bohaterów. Warto oszczędzać w tym celu materiały i poczekać z ewolucją ekwipunku do momentu, gdy ulepszymy już bohaterów. Zraz z rozwojem gry, zapotrzebowanie na kryształy będzie rosło.

Pamiętajmy, że postać i bohater broniący mają atak fizyczny, a pozostali dwaj bohaterowie są magiczni. (Postać maga nie jest wyjątkiem – wymaga on klejnotów i gwiazd ataku fizycznego, nie magicznego.)

REKRUTACJA: 

W formacji potrzebny jest bohater obronny (tank), bohater pomocniczy z umięjętnością uzdrawiania oraz bohater ataku magicznego. Na początku gry rekrutujemy Strażnika Blasku, Łucznika i Królową, a następnie ulepszamy ich do koloru pomarańczowego. Warto pamiętać, że Strażnik jest jednym z lepszych obrońców i może nam służyć aż osiągniemy poziom 80. Wtedy można zainwestować w potężnego Lorda Wojny (skuteczny w walce od koloru fioletowego!). Spośród bohaterów 2-gwiazdkowych warto zdobyć i ulepszyć Kostuchę oraz Szamana. Kiedy umieścimy ich na pozycjach, Łucznik i Królowa trafiają do formacji pomocniczej, podnosząc nasza ocenę walki. Następnie w kolejności rekrutujemy i ulepszamy Magiczną Banshee, która chroni nas podczas walki. Podsumowując, najlepiej jest inwestować w bohaterów 2- i 4-gwiazdkowych z pominięciem 3-gwiazdkowych.


EKWIPUNEK: 

Na komplet ekwipunku składają się: miecz + pierścień + bransoleta (atak,HP) oraz hełm + zbroja (obrona, HP) i buty (HP). Jeżeli zdobędziesz komplet dla postaci i wszystkich bohaterów, otrzymasz bonus cech. Jeden komplet to 10 punktów początkowego Gniewu w bitwie. 4 komplety dają 40, czyli możliwość użycia Uderzenia Smoka w pierwszej rundzie. Wyjątek stanowi Ekwipunek Zniszczenia z mistycznego sklepu, który sam daje aż 20 pkt Gniewu. Zdobywcy Skorupek Duszy z eventu Grabież mogą wymieniać je na Sprzęt Chaosu w sklepie goblinów.

Ulepszanie złotem podnosi siłę bitewną. Uwaga! Ograniczeniem w ulepszaniu jest lvl postaci, więc można znacznie ulepszać sprzęt na słabszym bohaterze – jednak po jego zdjęciu nie da się go ponownie założyć. 
W Próbie Bohatera można zdobyć materiały do syntetyzacji. Na wyższych poziomach opłaca się bardziej ewoluować sprzęt i sprzedawać te materiały za złoto. W lochach można adobyć zwoje do ewolucji sprzętu (zamiast wymieniać na nie kryształy, gdyż te przydają się bohaterom).

KLEJNOTY: 

Nie trzeba kupować ich w sklepie, ponieważ wiele eventów zawiera nagrodę w postaci paczek klejnotów. Można też zdobyć je taniej w sklepie Okazji. Przed osiągnięciem poziomu 60, klejnoty lvl 4-6 zupełnie wystarczą. Następnie pojawią się specjalne klejnoty. Pamiętaj, by nie syntetyzować od razu wszeystkich by dać je samej postaci, gdyż bohaterowie również ich potrzebują. Rozmieść klejnoty we wszystkich gniazdach ekwipunku i powoli je ulepszaj, gdy zdobędziesz nowe. Tak będzie wzrastać Twoja siła bitewna. Pamiętaj, że bohaterowie ataku fizycznego oraz Twoja postać nie potrzebują klejnotów AtakMag, Bohaterowie magiczni nie potrzebują klejnotów AtakFiz. Pozostałe klejnoty przydadzą się wszystkim (szczególnie blok, obrona i HP dla tanka). Jeżeli zdobędziesz w grze części do ulepszania pieczęci, podniesiesz w ten sposób wartość klejnotów od lvl 6 w górę (poza obronnymi).


GWIAZDY: 

Gwiazdy różnią się kolorem i wartością – są zielone, niebieskie, fioletowe, żółte i czerwone. Można je też ulepszać specjalnymi przedmiotami ze sklepu (taniej w Okazji). Zdobywanie gwiazd kosztuje ogromną ilość złota, więc lepiej zacząć w nie inwestować po osiągnięciu lvl 100. Gracze VIP mogą chwytać silne gwiazdy w cenie 200 diamentów oraz losować je dzięki zebranym czy kupionym Żetonom Gwiazd. Syntetyzuj gwiazdy do poziomu 6, by zdobyć bonus. Tak jak w przypadku klejnotów, zwracaj uwagę na ich funkcję przed rozmieszczeniem.


MODA: 

Polecamy zakup stroju świątecznego. Podczas eventów pokazują się nowe stroje, dodatki i skrzydła do kupienia za diamenty. Należy zatem rozsądnie planować zakupy. Kliknij „ukryj modę” by kontrolować wygląd postaci na mapie. Cechy Mody wpływają tylko na postać, ale po jej identyfikacji przenoszą się natże na bohaterów w formacji.

Możesz kupować innym graczom stroje i dodatki w prezencie – jest to dobry pomysł na prezent.

SMOK: 

Cząstki smoka zdobywane w Wieży Drużyny są losowe, więc złożenie go z 6 różnych cząstek może zająć jeden dzień albo i dwa tygodnie. Przebudzony smok daje nam dużo Siły Bitewnej. Cząstki smoka można ulepszać, a sam smok może przejść ewolucję. Po osiągnięciu lvl 90 odblokujesz system Żyły Smoka, do którego potrzebne są przedmioty z cross-servera.

Dużo siły daje nam także ulepszanie dusz smoka, które zbieramy za diamenty (najlepiej 5 razy, by dostać nagrodę Poświęcenia) oraz otrzymujemy w Wieży. Materiały do uwolucji smoka są drogie, więc najlepiej zdobywać je w eventach, a samych inwestycji dokonywać dopiero, gdy osiągniemy lvl 100.

ŚWIĘTA BROŃ: 

Loch Gildii jest dostępny dla wszystkich członków gildii od 60 poziomu postaci. Najlepiej dobierać się w 3-osobowe drużyny, choć pewne etapy mozna łatwo przejść samemu lub w dwójkę. Co kilka rund niektóre etapy eliminują jednego z graczy, dlatego najsilniejszego wojownika dajemy na koniec w formacji. Kiedy gildia przejdzie dany etap odpowiednią ilość razy, odblokuje następny. Będą tam dostępne nowe nagrody. Na początek zdobywamy Świętą Broń (dla postaci i bohaterów) a potem przedmioty do jej ulepszania i zwoje do ewolucji. Jest to ważne źródło siły bitewnej.


RUNY: 

Runy są dla Świętej Broni tym, co klejnoty dla zwykłego ekwipunku. Też musimy pamiętać o odpowiednich cechach oraz o zwiększanie poziomu pięczęci, by otrzymać bonus dla run lvl 6 i wyżej. Najpierw zapełnij wszystkie gniazda w każdej broni, a następnie stopniowo je ulepszaj.


BROŃ SAKRALNA: 

Otrzymuje się ją po przejściu wyższego poziomu w Strefie Zodiaku. Jest 6 różnych części. Można je rafinować i udoskonalać. Warto zainwestować w tę broń po osiągnięciu lvl 120.


BOGINI: 

Funkcja od poziomu 60. Bogini jest dodatkową postacią w naszej formacji, która posiada dość słaby atak ale nie ginie oraz daje nam różne dodatkowe bonusy w zależności od poziomu i rodzaju. Istnieje 8 bogini, które stopniowo odblokowujemy, czasem pomagając sobie przedmiotami z eventu Okazja. Codziennie otrzymujemy darmowe przydziały ulepszania oraz modlitwy (z której dostajemy serduszka do aktywowania bonusu na daną ilość dni). Po osiągnięciu lvl 120 warto zainwestować w Rafinację Gwiazdy, dla 4-gwiazdkowej bogini. 


WIERZCHOWIEC: 

Każdy wierzchowiec jest oceniany w skali 10 gwiazdek. Musimy ulepszać poziom danej gwiazdy pomocą Batów Treningowych. Można też korzystać z zablokowanych i prawdziwych diamentów oraz (w mniejszym stopniu) złota. Na samym początku gry warto zachować swoje baty treningowe i użyć je wszystkie w evencie wierzchowca (Cel 7dniowy) by otrzymać nagrodę eventu.

Istnieje możliwość zmiany wyglądu wierzchowca na Skorpiona (do zdobycia w nagrodzie za 1 zakup) lub Cerberusa (z Wieży Drużyny), co daje nam bonus. Ewolucja właściwego wierzchowca wymaga specjalnych kamieni, które można zdobyć odkrywając loch gildii.

ZWIĄZEK: 

Po ślubie gracz może zakupić obrączkę, która wpływa na obie osoby w związku. Można ulepszać takie obrączki, a po osiągnięciu danego poziomu – odblokować nowe. Obrączki posiadają cechy (np. Atak magiczny), które przeglądamy i wybieramy za pomoca rafinacji, a następnie przypisujemy do pierścienia za pomocą kłódki 3 żyć. Są to przedmioty z nagród i Lochu Par. Codziennie można wydawać przyjęcie, by zdobyć punkty intymności przekładające się na dużo siły bitewnej.


SKRZYDŁA: 

Pierwsze skrzydła można zdobyć już na początku gry w evencie 5 paczek, po wypełnieniu wszystkich instrukcji (w tym – zakup co najmniej 30-dniowego Porozumienia). Natychmiast zwiększają one siłę postaci. Inne rodzaje skrzydeł pojawią się (po odblokowaniu fukcji na 60 lvl) w Sklepie i evencie Okazji, gdzie ich cena będzie niższa aż o 200 diamentów. Pojawią się także eventy, gdzie będzie można je kupić za 288. Po zakupie 8 par otrzymuje się dodatkową parę, ale zalecamy kupienie 4 i ulepszenie ich przed nabyciem kolejnych 4. Ulepszanie skrzydeł specjalnymi piórami (do zdobycia m.in. w odkrywaniu lochu gildii) daje wzrost cech. Następnie jest możliwa ich ewolucja.


ZWIERZĘ: 

Zwierzę można nabyć w Sklepie za 120 diamentów. Daje ono znaczny wzrost umiejętności w walce. Należy je dobrać odpowiednio do rodzaju właściciela (postać – biały smok, tank – czarny smok, bohater magiczny – niebieski smok). Umiejętności można rozwijać specjalnymi Owocami do zdobycia w grze lub za diamenty, jednak nie każdy trening jest skuteczny. Po zdobyciu 3 gwiazd szansa na udany trening wzrasta. Zwierzęta mogą ewoluować w coraz silniejsze smoki po osiągnięciu wszystkich cech. W specjalnym evencie będzie można losować dla nich runy i Duszę Zwięcia, zwiększające ich siłę.


KARTY TALENTU: 

Ważny element gry, do zdobycia tylko w eventach zakupów za diamenty, nagrodach VIP oraz Studni Życzeń. 100 odłamków można wymienić na fioletową kartę talentu, a jadeity wymienia się na karty pomarańczowe. Karty różnią się cechami. Zdobycie zestawu 3 kart według przewodnika w grze zapewnia dodatkową niezwykłą umiejętność. Pierwsze miejsce na kartę dla postaci/bohatera jest puste, a 2 następne wykupuje się za diamenty. Karty talentu stają się potrzebne od poziomu 100, kiedy wzrasta trudność niektórych zadań.

Wcześniej:Przywileje VIP
Dalej:Aura
DO GÓRY